Maaeluminister Tarmo Tamme tervituskõne

Head messikülastajad, Eesti toidu sõbrad!

Sügis on toidumaastikul tegus aeg – valminud on hulk värsket toorainet, mida hoogsalt väärindatakse, toimumas on hulgaliselt erinevaid toidule pühendatud üritusi ning ettevõtted teevad kokkuvõtteid ja plaane uueks aastaks.

Parimal viisil tulevikuks valmistumiseks on vaja inspiratsiooni, tutvuda sellega, mida teevad ja mõtlevad koostööpartnerid ja konkurendid. On just õige aeg, et saada kokku ja väärtuslikku infot vahetada. Seda võimalust pakub kõikidele toiduvaldkonna osapoolele Tallinna Toidumess.

Sel aastal tähistab mess juba 25. aastapäeva. Auväärne number annab tõestust, et tegemist on jätkusuutliku ettevõtmisega, mida sihtrühm kõrgelt hindab ja mida Eesti toidusektor vajab.  Meil on uuendusmeelne ja arenev toidusektor, kes soovib infot vahetada ning meie toidumaastikul on palju põnevat, mida tutvustada ja mida uudistada.

Toidumess on hea areen valdkonna ettevõtetele kokkusaamiseks ja uute trendide avastamiseks ja arutamiseks ning uute koostöösuhete loomiseks. Arengu eelduseks on pidev õppimine ja asjadega kursisolek ning just seda võimalust pakub Tallinna Toidumess oma programmiga, milles on oma koha leidnud ka valdkonnaülesed seminarid ja koostöökonverentsid ning toodete konkursid.

Rõõmuga märkan, et kõrvuti kodumaiste ettevõtete ja organisatsioonidega suureneb väliskülastajate osakaal. Koostöö välisriikide ettevõtjatega rikastab meie toidusektorit ja toob värskeid ideid. Eksport ja välisturud on Eesti toidumaastikul oluline märksõna.

Ettevõtjate jaoks on messil osalemine võimalus silma paista. Meeldejääv väljapanek on sõnum, mille kannavad edasi nii meedia kui tuhanded messikülastajad – messil osalemine toetab ettevõtte ja toodete sihtrühmadele suunatud kuvandit.

Soovin häid mõtteid ja tegusaid aastaid Tallinna Toidumessi korraldajatele.  Tänan ürituse eestvedamise eest, OÜd Profexpo  kes on loonud Eesti toidumaastikul nii vajaliku kokkusaamiskoha ning soovin värskeid ideid ja uusi kontakte kõikidele osalejatele!

Tarmo Tamm
maaeluminister