Tallinna Toidumessil valiti parim noorkokk, parim leivategija ning tehti teatavaks aasta kokaraamatu konkursi võitja

Pressiteade
26.10.2017

Tallinna Toidumessil valiti parim noorkokk, parim leivategija ning tehti teatavaks aasta kokaraamatu konkursi võitja.

Tallinna Toidumessi raames toimunud ametikoolide õppurite konkursil selgus parim noorkokk – Andra Holland Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Leivategijate seas osutus esikoha vääriliseks Heikki Hallik, Päts OÜ’st.

Parimaks kokaraamatuks hindas žürii koogiraamatu “Nostalgilised tordid ja koogid”, mille autorid on Eva Pärtel, väljaandjaks Ajakirjade Kirjastus.

Tallinna Toidumessi peakorraldaja Tiit Sarv on avapäevaga väga rahul: “Messil oli ootuspäraselt ca 2000 külastajat. Oldi üllatunud, nähes messi nii suurena. Külastajate hulgas oli märgata ostuotsuseid tegevaid ettevõtete juhte, ostujuhte. Võib öelda, et tegemist on kindlasti olulise toiduvaldkonna ärisündmusega, mis aitab elavdada meie tootjate tegevust.” Seda kinnitasid ka avasõnad maaeluminister Tarmo Tamme poolt. Samuti oli messi avapäeval korraldaja sõnul kohal palju ametikoolide toidu ja toiduvalmistamise erialade noori – toimusid “Noorkokk 2017” ja neljapäeval toimub “Noor kondiiter 2017” võistlus. Samuti selgus parim aasta leivategija. Parimaks noorkokaks sai Andra Holland Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, aasta leivategijaks valiti aga Heikki Hallik, Päts OÜ’st.

Neljapäeval, 26. oktoobril selguvad Tallinna Toidumessi parimad “Aasta kokk 2017” “Noor kondiiter 2017” konkurssidel.

“Jõulutoode 2017”  tootekonkursil hindavad messikülastajad pimetesti põhimõttel liha- ja pagaritooteid, jõuluõlut ning hõõgveini, programmis on ka HoReCa seminar toitlustuse ja majutuse valdkonnale ning Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu ja ECR Baltic 4. koostöö konverents

Toidumess on sel aastal suunatud vaid ärikülastajatele: toitlustajatele, majutusteenuse osutajatele, hulgi- ja jaekaupmeestele, toidutootjatele ning nendega seotud sidusalade esindajatele. Erialakülastajaid on messile oodata üle 7000. Messi külastavad ka seotud erialade ametikoolide õpilased. Messi tuntust lähinaabrite seas kinnitab enam kui 300 väliskülastajat. Toidumessile on registreerunud 205 eksponenti, sh 61 välisriikidest. Sellega on mess hoidnud viimaste aastate taset. Messile oodatakse kuni seitset tuhandet külastajat.

Tallinna Toidumess on avatud 27. oktoobrini, iga päev kella 10-17.

Vaata ka www.tallinnfoodfair.ee

Lisainfo:

Peakorraldaja Tiit Sarv
Profexpo OÜ juhataja
Tel  626 1347; 501 1471
info@profexpo.ee