Toidumessil näeb näitust EV100 tähistusega toodetest

Pressiteade

27.10.2018

Eesti suurimal toidumessil Tallinn FoodFest 2018 näeb esmakordselt näitust Eesti riigi 100. sünnipäevaks valminud tähtpäevahõrgutistest.

Eesti Näituste messikeskuses peetaval toidumessil Tallinn FoodFest 2018 on külastajatel laupäeval võimalik saada ülevaatlik pilt roogadest, mida Eesti väikesed, keskmised ja suured tootjad on valmistanud spetsiaalselt Eesti riigi 100. sünnipäeva tähistamiseks ning kannavad EV100 sümboolikat.

„Tarbijatele on meeldivaks üllatuseks, et paljud tooted kannavad EV100 juubeliaasta märki,“ ütles messi korraldaja Tiit Sarv. „Suures super- või hüpermarketis ei pruugi ostja aga laia valiku seast juubelitoodet üles leida. Toidumessil Talliinn FoodFest on juubeliaasta tähist kandvad tooted aga esmakordselt kogutud kompaktselt kokku ühele näitusele. See on meie kingitus Eesti Vabariigi juubeliaasta tähistamisesse,“ selgitas Tiit Sarv.

Juubeliaasta sümboolikat kandvate roogade valik on lai, ulatudes magusast soolaseni ja külmadest soojadeni, veest leivani ning kamast kohvini.

Nii näiteks pakub magusatootja Kalev spetsiaalselt juubeliaastaks valminud šokolaadidesarja ning Balbiino jäätisemeistrite käe all on valminud legendaarse Onu Eskimo nime kandvad vahvlikoonuses jäätised. Prisma pakub juubeliaasta puhul kamade sarjaga ning Villermann OÜ / Treppoja Sahver tähistab juubeliaastat erimekiliste moosidega.

Saaremaa Piimatööstuses on valminud eksklusiivne Gouda-tüüpi Old Saare Special juust, King Coffee Service OÜ kohvimeistrid pakuvad juubeliaastaks Hondurasest pärit kohvi ning Tahe OÜ-s on valminud õuna- ja leedrimaitseline mullijook.

Need on vaid osa juubeliaastaks valminud ning EV100 tähist kandvatest toodetest, mida saab toidumessil Tallinn Foodfest 2018 näha.

25.-27. oktoobril Eesti Näituste messikeskuses peetav Eesti suurim toidumess Tallinn FoodFest 2018 toob kokku Eesti toiduainetööstuse, toitlustuse, hotellinduse, müüjate ja vahendajate ning paljude sidusalade esindajad ning toiduprofid lähinaabrite juurest. Kaks esimest messipäeva oli üritus avatud vaid valdkonna erialakülastajatele. Laupäeval, 27. oktoobril on messile oodatud toidusõbrad, heast toidust ning toiduvalmistamise uuematest trendidest ning võtetest huvitujad.

Lisainfo:

http://www.profexpo.ee/foodfest

Info võistluste kohta messi ajal: Kennet Sarv, tel 527 1095 Kennet.Sarv@profexpo.ee

Messil toimuvast teeb pilte Profexpo fotograaf Marek Metslaid.

Pressi puudutavad küsimused: Tiina Kruus, 505 8466; tiinakruus1@gmail.com

Tallinn FoodFest toimub Eesti Näituste messikeskuses, Pirita tee 28.