Intervjuu – Cätlyn Priks, aasta kokk 2019, restorani Von Krahli Aed peakokk

Kuidas teie sektoril hetkel läheb?

Läheb keeruliselt, kuna restoran asub Tallinna vanalinnas. Pole hetkel turiste ja oma rahvas väga siia ei jõua. Saime ka hiljuti teada, et sel aastal jääb jõuluturg ära sellisel kujul nagu varem on olnud. See oli meie lootuskiir, mis nüüd kustus.
Segased on lood selle aasta jõuluturuga. See on meie lähituleviku lootuskiir, et turg ikka toimuks ja vanalinna inimesi tooks.

Mis peaks muutuma, et teie elu läheks ilusamaks?

Eks see ole keeruline küsimus. Loodame, et Eesti elanikud hakkavad rohkem vanalinna restorane avastama. Vanalinna toidukohad ei ole ainult turistidele – igaüks saab siin imelise maitseelamuse. Püüame positiivseks jääda!

Kas selle võrra, et kohapeal ei käida söömas, tellitakse rohkem toitu koju?

Kindlasti tellitakse nüüd väga palju toitu koju. Oleme ka ise üritanud mõelda alternatiivseid ja tõhusaid võimalusi töömahu suurendamiseks ja klientide, kes kindlasti ei taha restorani tulla, meelitamiseks. Küsimus on, kuidas pakkuda head maitseelamust ja teha seda nii, et toit näeks kätte saades hea välja, kuid samal ajal oleks kodune, tuttav ja tervislik. On ju tervis see, mida praegusel külmale ajale vastu minnes hoidma peame.

Mida olete restoranis seoses viiruse levikust tingitud ohutuse tagamisega muutnud?

Kindlasti on maskid uus normaalsus. Mõnda toitlustuskohta pääseb ainult eelbroneerimisega või piiratakse inimeste arvu. Näiteks lauas ei tohi istuda üle nelja inimese. Meil Von Krahli Aias neid piiranguid ei ole. Võtame vastu kõik, kes tahavad tulla, olgu neil eelbroneering või mitte. Meie teenindajaid maskis ei näe, kuid nad pööravad palju rohkem tähelepanu laudade ja muu desinfitseerimisele. Ka hoitakse mõistlikku distantsi.

Mis on peakoka soov jõuluvanale?

Kui viiruse kontrolli alla saab ja reisimispiirangud kaotatakse, soovin minna ennast välismaale täiendama.