Intervjuu – Darja Nikulina, Haktek Seadmed OÜ müügiosakonna juhataja

Kuidas teie sektoril hetkel läheb?

Kahjuks maailmas toimunud „suur pauk“ mõjutas ka meie valdkonda. Paljud panevad oma restoranid kinni, kuid avatakse ka uusi kohti. Proovime toimuval pilku peal hoida ning uusi kohti mitte käest lasta.

Arvestades kriisi majanduslikku mõju, siis eeldaks, et uusi seadmeid keegi ei osta. Kas profiseadmete sektor elab täna ainult hooldusest?

Seadmete hooldus on kindlasti suur tugi sõltumata ajast. Tehnik on reeglina esimene, kes teab, mis seadmed vajavad vahetust – edasine on juba müügiosakonna töö.

Mis suunas liigub profiseadmete tootearendus? Kas uuendused on seisma pandud või plaanidega jätkatakse?

Kõik on väga individuaalne. Mõned tehased toimetasid nii, et polnud koroonast juttugi. Mõni pani jälle töö pausile, kuid nüüd toimetatakse taas üsna aktiivselt. Rääkides uudistoodetest, ja arengutest, siis minu arust just koroonaviirus pani inimesi liigutama. Väga palju uusi seadmeid mõeldi välja just selleks, et inimeste tööd tõhusamaks teha.

Kuivõrd mõeldakse teie sektoris keskkonnasäästlikkusele?

Iga päevaga aina rohkem. Meie partnerid kasutavad üha enam loodussäästlikke pakendeid. Külmainega töötavates seadmetes kasutatakse sellist loodussäästlikku külmaainet, mis vähendab CO2 heitkogust.

Mis on seadmemüüja soov jõuluvanale?

Soovin, et püsiksime kõik terved ja seljataksime viiruse. Ainult nii saame eluga edasi minna!