Eesti suurim toiduvaldkonna üritus Tallinna Toidumess toob kokku üle 6000 valdkonna eksperdi

29. septembrist 1. oktoobrini toimub järjekorras kahekümne kaheksas Tallinna Toidumess, kuhu oodatakse tuhandeid toiduainetööstuse, toitlustuse, hotellinduse ning paljude sidusalade esindajaid ning toiduprofessionaale nii Eestist kui välismaalt. Lisaks valitakse messil aasta parimad jõulutooted, selgub Eesti meister alkoholivabade kokteilide valmistamises ning kuulutatakse välja Aasta kokaraamat.

Möödunud aastal koroona tõttu ära jäänud mess toob sel aastal kokku rohkem kui 6000 toitlustussektori, kaubanduse ja hotellinduse eksperdi. Kolmepäevase messi avab 29. 09 keskpäeval Eesti Vabariigi maaeluminister Urmas Kruuse.

Selle aasta toidumess on kahtlemata oluliseks pidepunktiks kõigile toitlustussektoris tegutsevatele ettevõtetele ja tootjatele. Koroonamõjutusest oleme kõik puudutatud, kuid nüüd on võimalik uuesti kokku saada ja vahetu suhtluse kaudu valdkonda edasi arendada, uudistooteid -ja teenuseid tutvustada ning töötubades oskusi lihvida,” sõnas toidumessi peakorraldaja Tiit Sarv. “Toidumess on ärilt ärile üritus, kuid tegelikult just siin tehtud otsused ja tunnustatud tooted jõuavad lõpuks ikka tarbijateni,” kinnitas Sarv.

Messi esimesel päeval toimuvad Eesti baarmenide meistrivõistlused alkoholivabade kokteilide valmistamises ning kuulutatakse välja “Aasta kokaraamat 2021”. Päeva teises pooles võetakse vaatluse alla teaduspõhine tootearendus, kus antakse ülevaade toiduvaldkonna trendidest, teadlaste võimekusest ning võimalustest valdkonnas.

Messi teise päeva fookuses on töötoad pagaritele ja kondiitritele. Lisaks toimub seitsmendat korda Toiduliidu ja Kaupmeeste Liidu eestvedamisel ka paneeldiskussioon vastutustundliku toidutootmise ning toidu hinna teemal. 

Tallinna Toidumessi viimane päev algab Külmaliidu seminariga “Segadus külmainetega – müüt või tegelikkus,” kus selgitatakse lihtsate näidete varal lahti külmavarustuse probleeme, mis tulenevad nii loodushoiust kui seadusandlusest. Päevakavas on ka paneeldiskussioon, kus arutatakse, millised on koroonast tulenevad mõjutused hotelli toitlustuses, kuidas muudatuste keskel hakkama saada ning millised on tarbija ootused uues reaalsuses.

Tallinna Toidumessi kolmandal päeval toimub teabepäev “Tasakaalustatud toit” koolis ja lasteaedades. Oma kogemusi jagavad Taimne Teisipäev eestvedaja Karin Kanamäe, täistaimse toidu menüüsse lisamisest Maru Metspalu ning Eesti Koolitoidu Liidu liikmed. Samuti näitavad kolme ettevõtte tootjad, kuidas distantsõppel olles tervislikult toidupakke kokku panna.

Kolmanda messipäeva lõpuks selgub osalejate hääletuse tulemusena “Parim jõulutoode 2021”.

Tallinna Toidumess on äriklientidele mõeldud üritus, mis toimub Eesti Näituste messikeskuses 29.09 – 01.10 Messile on oodatud toiduainetööstuse, toitlustuse, hotellinduse, kaubanduse ja paljude sidusalade esindajad ning valdkonna spetsialistid lähinaabrite juurest. Eesti Näituste messikeskusesse oodatakse üle kuue tuhande toiduala liidri, otsustaja ja ala uustulnuka. Profexpo poolt korraldatud üritus sai alguse 1993. aastal.