Maaeluminister Urmas Kruuse avas Tallinna Toidumessi, kus sel aastal võetakse fookusesse toiduinnovatsioon ja vastutustundlik toidu tootmine uues reaalsuses

 

Maaeluminister Urmas Kruuse avas täna keskpäeval 28ndat korda toimuva Tallinna Toidumessi, mis toob kokku rohkem kui 6000 toitlustussektori, kaubanduse ja hotellinduse eksperdi.

“Kaos ja kohanemine on olnud viimase kahe aasta märksõnad ka toiduga tegelevate ettevõtete jaoks. Oleme harjunud, et kõike on külluslikult, kuid piisab vaid ühest viirusest, mis tarneraskused ja uue reaalsuse kohale toob,” sõnas minister messi avasõnades.

Kruuse sõnul on möödunud aastal koroona tõttu ära jäänud toidumessi toimumine sel aastal eriti märgilise tähtsusega, sest see võimaldab valdkonna arendajatel ja spetsialistidel kolmeks päevaks kokku tulla ning ühiselt arutada, kuidas tekkinud olukorraga toime tulla. “Uus reaalsus on pannud toiduainesektori aina enam mõtlema uuendtoidule, kus sordiaretus kõrvuti leidlikkusega üllatab uute toodetega uutest toorainetest,” lisas Kruuse tõdedes, et kuigi toidumess on ärilt ärile üritus, siis tegelikult just siin kujundatakse pilt sellest, mis lõpuks jõuab tarbijani.

Aasta jooksul on valdkonnas rohkelt uuendusi toimunud nii toodete kui tootearenduse osas, kuid Tallinna Toidumessil on 28 aasta jooksul kujunenud ka mitmeid traditsioonilisi ettevõtmisi, mida pikisilmi oodatakse. “Messi esimesel päeval selgub Aasta Kokaraamat 2021, selgitatakse välja Eesti Meister alkoholivabade kokteilide valmistamises. Messi kolmanda päeva lõpuks valitakse messil osalejate hääletuse tulemusena Aasta Jõulutoode 2021 ning lisaks toimuvad mitmed seminarid ja paneeldiskussioonid, mis valdkonna arengus olulist rolli omavad,” sõnas messi peakorraldaja Tiit Sarv. Sarve sõnul on läbi aastate külastajate jaoks enim huvi pakkunud uudistooted, mida ka sel aastal 135 eksponaadi väljapanekutelt kahtlemata leiab, kuid sel aastal on varasemast suurem rõhk vahetul suhtlusel, mis koroona tõttu ligi pooleteiseks aastaks pausile on pandud. 

Tallinna Toidumess on äriklientidele mõeldud üritus, mis toimub Eesti Näituste messikeskuses 29.09 – 01.10. Messile on oodatud toiduainetööstuse, toitlustuse, hotellinduse, kaubanduse ja paljude sidusalade esindajad ning valdkonna spetsialistid Eestist ja välismaalt. Eesti Näituste messikeskusesse oodatakse üle kuue tuhande toiduala liidri, otsustaja ja ala uustulnuka. Profexpo poolt korraldatud üritus sai alguse 1993. aastal.