Eestimaised jõulutooted pälvisid tunnustuse Tallinna Toidumessil

Tallinna Toidumessil selgitati välja Jõulutoode 2023 märgise saajad, kelle hulgas on nii traditsioonilisi maitseid kui ka uusi üllatajaid.

Võitjad selgitati välja pimetestiga 1627 messikülastaja arvamuse põhjal. Ilma pakendit nägemata ja tootja nime teadmata tuli anda hinnang toodete maitse, lõhna, sisu ja välimuse kohta.

Korraldajate sõnul on võistlus oodatud ja väärtuslik tagasiside osalevate ettevõtetele. „Ent mis seal salata, saime ka võimaluse heita pilk aastalõpu jõululauale,“ ütleb võistluse peakorraldaja Kennet Sarv.

Jõulutoode 2023 võitjad selgitati välja neljas kategoorias:

Lihatoodete kategooria:

– Verivorst – Tooma verivorstike lambasooles (Atria Eesti AS)

– Jõuluvorst – Praevorst sibula ja juustuga (Atria Eesti AS)

– Sült – Kanalihasült (Atria Eesti AS)

– Pasteet – Maksapasteet jõhvikatega (Astri Köök OÜ)

– Jõulupraad – Broilerikintsuliha prantsuse ürtidega (Kikas OÜ)

– Liha üllatustoode – Trühvlisalaami (Maag Eesti AS)

Pagaritoodete kategooria:

– Piparkook – Kardemoniga piparkoogid (Marmiton AS)

– Jõululeib – Jõululeib (Lõuna Pagarid AS)

– Tort – Gustav Tähesära tort (Gustav Cafe OÜ)

– Pagari üllatustoode – Mandli-apelsini keeks (Pagaripoisid OÜ)

Hõõgveinide kategooria:

– Hõõgvein – Vana Tallinn glögi 12% vol (Liviko AS)

– Alkoholivaba hõõgvein – Vana Tallinn alkoholivaba glögi (Liviko AS)

Jõuluõlle kategooria:

– Saku Kirsi-Martsipani Tume (Saku Õlletehase AS)

Korraldaja Kennet Sarve sõnul oli rõõm näha tänavuse Tallinna Toidumessi külastajate suurt huvi Jõulutoode 2023 võistluse vastu. „Iga kolmas messikülastaja osales sel võistlusel hindajana ja tulemustest võime näha, et võitjateks tulid nii traditsioonilised maitsed, kuid oli ka üllatajaid.“

Võistlus toimus 20. korda ning omavahel konkureerisid 25 tootjat ja 75 toodet. Võistlusega koguti hinnanguid toodete lõhna, maitse, sisu ja välimuse kohta. Kogu saadud tagasiside saadetakse kõigile tootjatele personaalselt kahe nädala jooksul pärast messi toimumist.

 

Tallinna Toidumess on toiduproffide traditsiooniline kohtumispaik. Tänavu tähistas mess oma 30. sünnipäeva kahepäevasel suurüritusega, kus messil osales 128 ettevõtet Eestist ja 42 välismaalt. Toimusid erialased konverentsid ja seminarid, valdkonna tootekonkursid ja kutsealavõistlused, et toetada toidusektorit edasi liikuma ja innustada alustajaid. Rohkem infot: www.profexpo.ee/foodfair