Tallinna Toidumess 2023 kokkuvõte

Täname eksponente, koostööpartnereid ja külastajaid osalemast Tallinna Toidumessil!
30. Tallinna Toidumess tõi taas kokku kogu Eesti toiduvaldkonna – tööstuse, kaubanduse, toitlustuse, hotellinduse ning seadmete, sisustuse, pakendi, IT ja paljude teiste sidusalade esindajad. Uues kohas – Unibet Arenal toimunu pälvis nii külastajate kui eksponentide hinnangutes heakskiidu ja toetuse, andes kinnituse valitud kohas jätkamiseks järgnevatelgi aastatel.

Messil osales 5 110 toiduvaldkonna ja sidusalade esindajat – erialakülastajat.

Külastajate jagunemine valdkonniti:

HoReCa 38%
toidutootmine 17%
jaekaubandus 14%
hulgikaubandus, import-eksport 13%
masinad, seadmed ja sisustus 4%
liidud, omavalitsused 2%
muu tegevusala 12%

Messil käis ligi 200 ametikooli toidu- ja toitlustusala õpilast. Väliskülastajaid oli hinnanguliselt 230, 12 riigist. Messile akrediteeriti 32 ajakirjanikku või meediaväljaande esindajat.

Oma tooteid ja teenuseid tutvustasid 170 ettevõtet ja organisatsiooni.
Välisfirmasid osales 42 – Lätist, Leedust, Soomest, Taanist, Austriast, Bulgaariast, Ühendkuningriigist, Itaaliast ja Ukrainast.
Messil toimunud kutseala- ja tootekonkursside tulemused leiate messi kodulehelt. Messi programmis oli kokku 13 erinevat kutsealavõistlust, tootekonkurssi ning teabeüritust. Tootekonkurssidel osales 25 ettevõtet, esitledes 87 toodet. Konverentsidel, seminaridel osales kokku 290 kuulajat, kuulati 29 ettekannet ja esitlust.

Tallinna Toidumessi ametlik fotograaf on Marek Metslaid
https://www.profexpo.ee/foodfair/galerii/tallinn-foodfair-2023/
Toidumessi aftermovie on leitav siit, videograaf Heldur Maripuu:
https://www.youtube.com/watch?v=_OVmL9wc82Y

Tallinna Toidumess tähistas sel korral kolmekümnendat sünnipäeva. Kolmekümnel messil on olnud osalejaid kokku 5040. 5000. eksponendiks osutus Vičiunai Baltic OÜ. Läbi ajaloo on messi külastanud 264 754 külastajat.

Järgmine, 31. Tallinna Toidumess toimub 25.-26. septembril 2024 Unibet Arenal.

Esimene Tallinna Toidumess toimus 1993. aastal. Traditsioon, asjatundlikkus ning elav huvi Eesti toiduturul toimuva vastu teevad toidumessidest oodatud kohtumispaiga tuhandetele alaga seotud ettevõtete juhtidele ja spetsialistidele. Messil näeme!