Kooli- ja lasteaiatoitlustajate teabepäev 2021 –  „Tasakaalustatud toit“

Programmi eestvedaja Eesti Koolitoidu Liit (EKTL)

Reedel 01.10.2021, Eesti Näituste Messikeskuses Hall C-600, algusega 13:30-16:00

13:30-13:40 – Evelyn Esajas. Evelyn on laste toidu kokk ja- eestvedaja. Töötab Jüri Gümnaasiumi sööklajuhina ning -kokaringide ja valikaine  õpetajana. Eesti Koolitoidu Liidu asutaja ja esinaine. Evelyn avab kooli- ja lasteaiatoitlustajate teabepäeva – Tasakaalustatud toit koolidele ja lasteaedadele.

13:40-14:10  – Maru Metspalu. Maru on öelnud enda kohta: „olen toitu hingav, näoga metsa poole olev kokk“ ning peab lugu kõigest söödavast, mis kasvab ise ja- on ökoloogiliselt puhas. Maru püüab inspireerida, tuua näiteid, jagada kogemusi, anda julgustust ja tuge kooli- ja lasteaia kokkadele kõiges, mis puudutab täistaimset toitu. Avab kokkadele põneva taimsete toitude ja -tooraine maailma, et laste toidulaud oleks rohkem toitaine puhtam ja tervislikum.

14:10-14.40 – Karin Kanamäe. Karin on Eestis Taimse Teisipäeva kooliprogrammi eestvedaja. Kui Maru avab põnevuse, siis Karin toob laste toitlustusse juba ka praktilised käegakatsutavad taimetoitude retseptid ja julgustab lapsi avastama taimetoidu maailma. Karin räägib messil Taimsest Teisipäevast ja selle rohketest võimalustest, et tasakaalustada paremini laste toidulauda.

14:40-15:20 – Lunden Food, , Eesti Pagar ja Nõo lihatööstus Nõo lihatööstus jt.  on tootjad, kes on tootjad ja pakuvad täisväärtuslikke, maitsvaid ja kvaliteetseid (valmis)tooteid õpilaste toidupakkidesse distantsõppe perioodil. Tootjad panevad ka ise kohapeal kokku kahe nädala näidistoidupaki ning räägivad toidupakkide teemal.

15:20- 16:00 -*/ Eesti Koolitoidu Liit (EKTL) -asutajad  Evelyn Esajas ja Veronika Eesmann räägivad ellu kutsutud Liidu eesmärkidest ning teevad esimese avaliku üleskutse lasteaedadele ja koolidele ühinema, et laste toidulaud oleks veelgi Tervislikum, täisväärtuslikum ja tasakaalustatum.

Üritust aitavad korda seada- ja on abistavaks jõuks Jüri Gümnaasiumi õpilased.

*Esinejate info veel täieneb

Registreerimine

REGISTREERIMISVORM

Toetajad

Korraldajad

 

 

 

Küsimuste puhul palun pöörduda

Profexpo OÜ
info@profexpo.ee
telefon: 62 61 347