Habitare

15.09.2021 - 19.09.2021

Septembrisse kavandatud sisustus- ja disainimess Habitare on lükatud edasi käesoleva aasta novembrisse. Uued kuupäevad on 25.-29.11.2020.

Tänavune kevad on löönud segi paljude messikorraldajate plaanid ning disainivaldkonna ürituste ajagraafikuid on muudetud nii Soomes kui ka mujal maailmas. Septembrisse kavandatud juhtiv sisustus-, disaini ja mööblimess Habitare otsustati edasilükata novembrisse. Uus toimumisaeg on 25.-29.11.2020. Edasilükkamine hilisemale ajale võimaldab korraldada üritust kvaliteetsemalt ning lisab aega ettevalmistusteks.

„Habitare kõrgetasemeline korraldamine nõuab meilt ja kogu meie valdkonnalt palju ettevalmistusi ja planeerimist. Muutunud olukorras tundus Habitare esialgselt kavandatud toimumisaeg liiga kiiresti lähenemas. Kui olime asja arutanud selle valdkonna tegijatega, jõudsime järeldusele, et messi edasilükkamine annab kvaliteetse ja rahvusvahelise ürituse korraldamiseks paremaid võimalusi,“ ütles Helsingi Messikeskuse müügigrupijuht Lumia Ankkuri.

50-aastane Habitare korraldab aastalõpu hooajamüügi

Oma 50. aastapäeva tähistav Habitare käivitab aastalõpu hooajamüügi novembri lõpus. Habitaret toetab ka uus internetilehekülg, mis esitleb Habitare teemasid ja sisu ning tutvustab eksponente.

Habitare eksponentide osalemine lükkub automaatselt edasi uuele ajale. Juba pileti ostnutele saadetakse enne messi toimumisaega uus pilet ning vajaduse korral saab piletit kasutada Messikeskuses 2020. aasta sügisel muule üritusele pääsemiseks.

Habitare messist

Habitare on igal aastal korraldatav Soome suurim ja esinduslikem mööbli-, sisustus- ja disainimess. Habitare messi traditsioonil täitub sel aastal 50 aastat. Eelmisel messil 2019. aastal oli Habitarel 58 000 külastajat, sh profikülastajaid 13 000. Osales 410 eksponenti, koos kõigi samal ajal toimunud messidega 450. Eestist oli külastajaid üle 300.

Tooted ja teenused messil

Mööbel, köögid, kodumasinad ja digitooted, ahjud ja kaminad, sisustus- ja kodutekstiilid, pinnakattematerjalid, olmeteenused ja majad, vannitoad ja saunad, lastele suunatud sisustus ja mööbel, uus messi disainiala The Block, kunst ja käsitöö, elustiilitooted, antiik ja vintage, materjalid ja tarvikud, koolitus, alaga seotud trükised ja teenused, sisustustooted ja -teenused, valgustus, valdkonna start-up’d, hi-fi tooted.

Teemaalad ja programm

Üksikasjalik programm avaldatakse augusti alguses.

AHEAD – kuraatori poolt koostatud messiala, kus esitletakse ja müüakse uusimat disaini. Ahead Hall pakub erinäitusi, ala noori kunstnikke. AHEAD saali arhitektuur on oluline osa näituse üldisest tervikust. AHEAD teemaalad Habitare Light valgustusala, Habitare Startup alustavatele ettevõtetele ja tõusvatele brändidele, Eetika-alal on väljas ettevõtted, tooted, mille eesmärk on muuta maailma paremaks, hoida jätkusuutlikku arengut.

FOLK – kodu sisustamine, saunad, kaminad, vannitoad, mööbel, lifestyle, materjalid ja tarvikud, pinnamaterjalid, sisustustooted ja -teenused, kodumasinad ja majapaketid. Alalt saab uusi ideid ja lahendusi igapäevakeskkonna muutusteks. Eraldi ala on siin lastele suunatud toodete ja tegevustega Habi Kids.

DECOR tutvustab sisekujundusmaterjale ja -tarvikud ning muid tooteid, et oma kodu väikeste asjadega kauniks muuta. Teema-alal valitseb sagin ja sagin, sest külastajad jahivad oma kodule näiteks kunsti, kodukujundustekstiile ja muid leide.

ANTIIK – Habitare toob kokku ka antiigi, vintage ja vanema kunsti austajad – eksperdid, kollektsionäärid, professionaalid, harrastajad ja kaupmehed. Ala asub Habitare Decor Hall’is, mis tutvustab uusi külastajaid iidse ja vintage maailmaga. Osalemistingimused.

HABITARE PRO LOUNGE – on Habitare disaini-, arhitektuuri- ja sisekujunduse asjatundjate ja sõprade jaoks mõeldud ala, mis koosneb inspireerivast näitusest ja rahvusvahelisest programmist. Erinevalt muust on see ala avatud vaid erialakülastajatele K–R 9.–11.09.

Habitare rahvusvaheline sõber on sel aastal Joseph Grima. Edasi loe siit.

Sihtgrupid

Sisustustoodetest ja sisekujundusest huvitatud tarbijad, spetsialistid, suunamudijad ja üliõpilased, samuti meedia.

Eksponendile

Expo start ehk registreerimistasu 520 €, sh elekter ja pistik 16A 230V 3,6 kW
Kaaseksponendi tasu 370 €
Puhta pinna rent alates 127 €/m²

Eesti ettevõtetele, mis on käibemaksukohustuslased Soome 24% KM messiteenustele ei lisandu
Habitare messi osavõtutingimused on korraldajate kodulehel.
Soovid osaleda messil – saada päring või kirjuta Profexpole info@profexpo.ee

Külastajale

Avamisajad:

K 15.09. kell 9–12 spetsialistid, press, VIP külastajad – kutsetega, kell 12–20 piletiga kõigile külastajatele
N–R 16.–17.09 kell 10–19
L–P 18.–19.09 kell 10–18

Pääsmed:

Messile pääseb kutse või piletiga.
Piletid Helsingi messikeskuses: 19 €. Lapsed 7–15 11 €, perepilet 39 €.
Profexpo pakub soodsaid messipääsmeid 12 €.
Samal ajal on Messikeskuses Habitare Pro

Transport Messikeskusesse:

Messikeskus asub umbes 3 km kaugusel Helsingi kesklinnast Pasila linnajaos. Sinna viivad trammid 7 ja 9. Rongiga sõites on Pasila peatus (sõiduaeg 5 min). Läänesadamast pääseb messile otse, ilma ümberistumisteta, trammiga nr 7. Sõiduaeg ca 45 min.
Täpsemalt: soomekeelne info ja ingliskeelne info.

Ürituse koduleht »