Lemmikloomamess

20.04.2024 - 21.04.2024

Lemmikloomadele korraldatakse taas, pärast pikka pausi, oma mess. Lemmikloomamess (Lemmikkimessut) on Helsingi Messikeskuses L-P 20.-21.4 ühtaegu Lastemessiga. Lisaks lemmikloomadele tutvustatakse üritusel teenuseid ja tarvikuid lemmikloomaomanikele ning pakutakse infot neile, kes kavatsevad endale lemmiklooma hankida.

Nädalalõpu vältel näidatakse üritusel mitmesuguseid karvaseid ja karvatuid lemmikloomi. Kohal on kümneid koera- ja kassitõugusid ning närilisi, linde, roomajaid ja muid väikeloomi. Messil on programme, infot ja vaatamist nii harrastajatele kui ka lemmiklooma hankimist plaanitsevatele. Lisaks loomade demonstratsioonidele, näitustele, erinevatele võistlustele ja ettekannetele pakutakse loomade heaolu edendavaid tooteid, teenuseid ja tarvikuid.

Esitlusareeni ja infolava kavad avaldatakse märtsikuu jooksul. Kavas on ulatuslik näituse- ja infoprogramm. Lisaks ehitatakse messi tarvis muu hulgas vahva kepphobuserada. Kõik soovijad võivad osaleda oma kepphobusega võistlustel, kus jagatakse ka auhindu.

Akvaarium, kass, koer, roomaja, nümfkakaduu, hamster, lind või kala?

Ühendus Lemmikkilinnut Kaijuli ry korraldab oma messistendis nümfkakaduude näituse. Helsingi Akvaariumiseltsi ekspositsioonis saab messikülastaja näha vahvaid värvilisi akvaariumikalu omas elemendis. Ametimehi abistavad paljude tähtsate ülesannete täitmisel koerad, keda tutvustatakse areenil ja sektsiooniprogrammides.

Kasside populaarsus võistleb juba kõige soosituma lemmiklooma positsiooni nimel. Kassid on nii mõnegi lastega pere ostunimekirjas. Kassi peetakse lihtsamini hooldatavaks kui koera, kuid ka kass vajab oma liigile kohast hoolitsust. Messil saab näha organisatsiooni Cat Fanciers of Finland korraldatavat 150 kassi CFA näitust ning tutvuda eri kassitõugudega.

Kassi, koera või muu lemmiklooma hankimist plaanitsevatel on hea teada iga liigi vajadusi ja eriomadusi juba ette. Lemmikloomamessil on võimalik saada infot lemmikloomade hooldamise kohta otse iga liigiga tegelevatelt ühendustelt.

Kaasa teevad Soome Puurirotiliit (Suomen Kesyrottayhdistys), Soome Merisealiit (Suomen Marsuyhdistys), Soome Küülikuliit (Suomen Kaniyhdistys), Soome Tšintšiljaliit (Suomen Chinchillayhdistys), Suomen Hamsteriyhdistys (Soome Hamstriliit), Soome Liivahiireliit (Suomen Gerbiiliyhdistys), ühendus Väikeloomaharrastajad (Pieneläinharrastajat ry), Soome Tõkkejooksuküülikud (Suomen Estekanit) ja Cat Fanciers on Finland. Linde tutvustavad Kaijuli ry ja Help Parrot ry. Küülikuid saab silitada ühenduse Suomen Lemmikkikanit ry sektsioonis. Helsingi Akvaariumiselts (Helsingin Akvaarioseura HAS ry) paneb imetlemiseks välja toredad akvaariumikompleksid. Kohal on ka SEA LIFE. Roomajaid saab imetleda muu hulgas Soome Herpetoloogiaseltsi asjatundjate juhendamisel.

Lemmikloomamess korraldatakse eraldi hallis ühtaegu Lastemessiga L-P 20.-21.4. Reede, 19.4.2024 on allergiavaba päev ja avatud on vaid Lastemess. Laste- või Lemmikloomamessile ei tohi tuua omi lemmikloomi. Ainult juht- ja abikoerad ning nende ülesandeid harjutavad, vastavalt märgistatud koerad võivad koos külastajatega Messikeskusse siseneda.

Tooted ja teenused messil

Lemmikloomad – eri liigid, tõud, lemmikloomatarbed, lemmikloomatoit ja teenused, alaga seotud sisustustooted, loomaomanikele suunatud tooted ja teenused, kirjandus ja trükised, organisatsioonid ja ühingud

Sihtgrupid

Loomasõbra messile on oodatud ala entusiastid, harrastajad ja ka need, kes on alles planeerimas lemmiklooma võtmist

Külastajale

Avamisajad:
L 20.04 kell 9:00–18:00
P 21.04 kell 9:00–17:00

Pääsmed Messikeskuses:
Täiskasvanud 23 €, lapsed 7-15 a 14 €, lapsed 4–6 a 8 €, perepääse 46 €.

Profexpo pakub soodsaid messipääsmeid.
Tallinnas, Ahtri 12-209 saame pakkuda kaks pääset kokku 16 € eest. Pääsmed on trükitud ja neid müüme vaid kohapeal.

E-pääsmed kaks-ühe-hinnaga saab osta Helsingi Messikeskuse kodulehelt, [osta liput / get tickets] valides koguse 2 ja koodiks/parooliks EELAPSI23 ning tasudes panga kaartiga ostu eest. Pääsmed saabuvad e-posti aadressile.

Ühe ja sama pääsmega saab külastada Lemmikloomamessi ja Lastemessi.

Transport Messikeskusesse:

Messikeskus asub umbes 3 km kaugusel Helsingi kesklinnast Pasila linnajaos. Sinna viivad trammid 7 ja 9. Rongiga sõites on Pasila esimene peatus ja sõiduaeg vaid 5 minutit. Läänesadamast pääseb messile otse, ilma ümberistumisteta, trammiga nr 7. Sõiduaeg ca 45 min.

Täpsemalt: soomekeelne info ja ingliskeelne info.

Ürituse koduleht »