Vein & toit

24.10.2024 - 27.10.2024

Traditsiooniliselt on oktoobris Helsingi Messikeskuses lõpptarbijatele mõeldud suurim sügisene toidu- ja veinimess Soomes.

Tooted ja teenused messil

Vein (alla 22% alkoholisisaldusega), õlu ja siider, maitseained, toiduvalmistamise vahendid ja köögitarbed, laukatmise tarbed, nõud ja serveerimisvahendid, veinitarvikud, toidu-teemalised reisid ja raamatud, restoranid, elustiili-tooted ja teenused jm teemakohane. Messil on lubatud jaemüük.

Teemaalad ja programm

Nagu ikka, on programmis kõrvalolevalt raamatumessilt autorid – külalised, kes showköögis kokkavad ja oma uutest raamatutest räägivad. Messil toimuvad ka konkursi Aasta Kokk ja Aasta Kelner finaalid. Võistlusmeeleolu kulmineerub laupäeval võitjate väljakuulutamisega. Messihalli ehitatakse ka kaks saali veinide degusteerimiseks.

Mõned näpunäited külastajale. Degusteerimisklaasi saab laenutada pop-up punktidest – hind on 7 €. Degusteerimisportsjonid makstakse otse stendides. Veinide degusteerimisportsjonid maksavad alates 3 eurost ning õllede, siidrite ja long drinkide puhul alates 2 eurost. Veinide degusteerimisportsjon on ca 6 cl ning õllede, siidrite ja long drinkide puhul ca 1 dl. Üritusel kasutatakse ainult kaardimakseid.

Messi ajakava leiab siit.

Sihtgrupid

Toidu- ja veinisõbrad ning valdkonna spetsialistid.

Eksponendile

Expo start ehk registreerimistasu 650 €, sh elekter ja pistik 16A 230V 3,6 kW
Pinna rent alates 139 €/m².

Eesti ettevõtetele, mis on käibemaksukohustuslased Soome 24% KM messiteenustele ei lisandu
Soovid osaleda messil – saada päring või kirjuta Profexpole info@profexpo.ee

Külastajale

Avamisajad:

N 26.10 kl 12-20, R-L 27.-28.10 kl 10-20, P 29.10 kl 10-18

Pääsmed:

Helsingi Messikeskuses 23 €.

Profexpo pakub soodsaid messipääsmeid – 15 €. Pääsmed on trükitud ja neid saab Ahtri 12-209 büroost.

Sama piletiga pääseb ka Helsingi raamatumessile.

Transport Messikeskusesse:

Messikeskus asub umbes 3 km kaugusel Helsingi kesklinnast Pasila linnajaos. Sinna viivad trammid 7 ja 9. Rongiga sõites on Pasila peatus (sõiduaeg 5 min). Läänesadamast pääseb messile otse, ilma ümberistumisteta, trammiga nr 7. Sõiduaeg ca 45 min. Takso Läänesadamast maksab ca 35 €.
Täpsemalt transpordist: soomekeelne info ja ingliskeelne info.

Ürituse koduleht »