Toidumesside plaanid 2016 ja 2017

Kava kohaselt toimub 2016. aastal 8. Tallinn FoodFest 27.-29.10.

Messile registreerimine algab 6. aprillil 2016.

www.profexpo.ee/foodfest

Jätkates Eestis toimuvate toidumesside traditsiooni toimub 2017. aastal 17. Tallinna toidumess 25.-27. oktoober.

Tallinna toidumessi külastas 7230 külastajat

Tallinna toidumess toimus 16. korda. Toidumess on vaheldumisi Tallinn FoodFestiga aset leidev Eesti suurim toidusektori erialaüritus. Tallinna toidumess on suunatud erialakülastajatele.

Tallinna toidumessil käis kolmel päeval kokku 7230 külastajat.
Erialakülastajate jagunemine tegevusalade järgi:
HoReCa 43%
jaekaubandus 14%
toidu tootmine 13%
hulgikaubandus, import-eksport 9%
masinad, seadmed, teenindus, IT 4%
liidud, omavalitsused 2%
muu tegevusala 15%

Messil käis ligi 400 ametikoolide toidu- ja toitlustusala õpilast. Väliskülastajaid oli hinnanguliselt 280. Messile akrediteeriti 72 ajakirjanikku või meediaväljaande esindajat.

Oma tooteid ja teenuseid tutvustasid 166 ettevõtet ja organisatsiooni. Välisfirmasid osales 36 – Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Poolast, Moldovast, Hollandist, Itaaliast, Gruusiast, Valgevenest ja Makedooniast.

Messi programmis oli kokku 13 erinevat kutsealavõistlust, tootekonkurssi ning teabeüritust. Neis osalenud ettevõtteid ja organisatsioone oli kokku üle 50. Konverentsidel, seminaridel osales kokku 290 kuulajat.

Kava kohaselt toimub järgmisel aastal 8. Tallinn FoodFest 27.-29.10.2016.

Esimene Tallinna toidumess toimus 1993. aastal. Traditsioon, asjatundlikkus ning elav huvi Eesti toiduturul toimuva vastu teevad toidumessidest oodatud kohtumispaiga tuhandetele alaga seotud ettevõtete juhtidele ja spetsialistidele. Messil näeme!

Toidumessi-team
Profexpo OÜ

 

Maaeluminister Urmas Kruuse tervitus

Head messikülastajad ja osalejad! 

Uued lähenemised ja ideed tekivad enamasti erinevate maailmade ning inimeste kohtumisel. Pole erilist vahet, kas räägime parajasti teadusest, tehnoloogiast või toidust.

Tallinna toidumess on juba 16. korda selline toiduvaldkonna uuendusi ja paremikku ühe katuse koondav kohtumispaik, mis kätkeb kogu ahelat alates põllumajandustootjatest ja lõpetades tippkokkadega. Üle 150 eksponendi meilt ja mujalt annavad kätte viida toidusektori arengusuundade kohta, millega äri tehes arvestada. Oma ligi 7000 ärikülastajaga on see koht, kus ristuvad toiduproffide teed ja ideed. See on oluline, sest loob aluse uue väärtuse tekkimiseks.

Toit läheb inimestele üha enam korda. See väljendub lihtsates asjades. Eestis näeme seda näiteks hoogu koguvast tänavatoidu liikumisest, järjest avatavatest tipprestoranidest, toidutööstuste laienevast sortimendist, ökoloogiliselt puhta toidu tähtsustamisest, kümnetest tuhandetest külalistest avatud talude päevadel, kümnetest toidufestivalidest Eesti toidu kuul septembris ning suurenevast külastajate ja eksponentide hulgast Tallinna toidumessil. Muuseas, septembris pidasid Eestis kõrgetasemelist ärifoorumit ka pooltuhat Skandinaavia, Baltimaade ja Venemaa tippkokka. See on märk.

Seega huvi Eesti köögi vastu kasvab nii kodus kui välismaal. Meie toidusektoril on mida pakkuda ja seda hinnatakse.

Siit tuleb astuda aga julge samm edasi. Nagu IT-valdkonnas, peame leidma toidusektoris ambitsiooni saada piirkonnas oluliseks ja märgatud toidumaaks. Suudame toota puhast toitu, seda atraktiivselt pakkuda ja asume suurte turgude läheduses. Suudame võistelda kvaliteedi ja innovatsiooni liigas. Seega võimalus korrata Eesti IT-valdkonna edu toidusektoris on olemas.

Häid kohtumisi messil ja palju uusi ideid!

 

Urmas Kruuse

maaeluminister 

 

16. Tallinna toidumess - 28.-30.10.2015

Toidumess ühendab ja liidab

16. Tallinna toidumess toob Eesti Näituste messikeskusse kolmeks päevaks kokku Eesti toiduainetööstuse, hotellinduse, toitlustuse ja toidumüügi kõigi sektorite esindajad ning huvilised naabermaadest. Tallinna toidumess kui toiduala ühendav sündmus on teada-tuntud kohtumispaik enam kui 7000 juhile, tootearendajale, müügimehele, sisseostjale, kokale ja teenindajale – oma valdkonna otsustajale ja asjatundjale.

Viimastel aastatel on messil osalejate arv järjest kasvanud ning tänavu on oodata üle 150 eksponendi nii Eestist kui ka välisriikidest. Külaliste seas leidub nii neid, kes on Eesti turul juba pikka aega tegutsenud, kui ka uusi alustajaid. Eelmisel aastal oli ligikaudu viiendik publikust Tallinna messil esimest korda.

Erialamessil saavad eksponendid töises keskkonnas võimaluse keskenduda oma sihtrühmale ja sõlmida tulemuslikke ärikontakte. Seda toetavad messi väljapanekud ja rikkalik programm, mis aitavad korraldada meeldejäävaid kohtumisi ja loovad positiivseid emotsioone. Ürituste programmi kuuluvad tootekonkursid, infopäevad ja konverentsid ning oma silmaga saab kaasa elada kutseala aasta parimate – kokk, noorkokk, kondiiter ja pagar – väljaselgitamisele.

Toidumessil on esindatud Eesti tootjate uudse tootevaliku parimad näited, mis on mõeldud koduturule. Tänu kodumaise toodangu ulatuslikule ja esinduslikule valikule on Tallinna mess ühtmoodi ligitõmbav nii Eestist kui ka välismaalt saabunud erialakülastajatele.

On saanud heaks tavaks tulla lisaks toidule tutvustama ka tooteid ja teenuseid, mis on seotud toiduala sisustuse, inventari ja teenustega. Messile on oodatud seadmed ja vahendid tootjale ja toitlustajale, pakendid ja pakkematerjalid, töörõivad ja puhastusvahendid, IT-lahendused ja täiendusõppe info.

Tallinna toidumess annab suurepärase ülevaate tööstuse, toitlustuse ja kaubanduse vajadustest ning arengusuundadest Eesti turul. Tallinna toidumess – see on koostöös erinevate tegevusaladega sündinud traditsioon, millele pandi alus 22 aastat tagasi, 1993. aastal.

Turundus ja veebilehed - Webgate

Profexpo OÜ   Ahtri 12-209, 10151 Tallinn
Telefon: 626 1347
E-post: info at profexpo dot ee